postheadericon Autosugestia

Wielu osobom samo przeczytanie tego opisu wystarczy, by napłynęła im ślina do ust, a przecież nie było tu żadnej prawdziwej cytryny, żadnego soku, to tylko nasze wyobrażenie spowodowało tak silną reakcję ze strony naszego organizmu.

W ten właśnie sposób będziemy starali się wyzwalać i pobudzać nasze siły do walki z chorobą. Zobaczysz, jak łatwo można kontrolować i wykorzystywać potężne siły drzemiące w Twoim organizmie.

Nasz mózg składa się z dwóch półkul, lewej i prawej. U większości osób (także u wielu leworęcznych) lewa półkula jest odpowiedzialna za myślenie logiczne, analityczne, jest konkretna, zwraca uwagę na szczegóły, pracuje słowami, to właśnie ona, posługując się kategoriami logiki, „wiedziała”, że „latającej maszyny” nie da się zbudować.

Natomiast prawa półkula to: myślenie całościowe (holistyczne), synteza, twórczość, intuicja, skojarzenia, symbole pracuje ona obrazami. To dzięki jej właściwościom osiągają sukcesy wielcy odkrywcy, artyści, wynalazcy, nauko-wcy. Niestety, przez wychowanie w naszej „racjonalnej” cywilizacji prawa półkula jest zdominowana i stłumiona przez swoją lewą siostrę.

Leave a Reply