postheadericon Może chciałeś zbyt dużo i zbyt szybko?

Może chciałeś zbyt dużo i zbyt szybko zmienić w swoim życiu i przez to byłeś bardzo obciążony psychicznie (stres). – Może na początku dużo w swoim życiu zmieniłeś, lecz po osiągnięciu pierwszych sukcesów zwyciężyło samozadowolenie i wygoda, zabrakło regularności i zapału w wykonywaniu ćwiczeń oraz konsekwencji w nowym sposobie życia.

– Może niezbyt troszczyłeś się o samego siebie, nie zamierzałeś walczyć o swoje zdrowie i w ogóle o zdrowiu nie myślałeś. Może zapomniałeś sprawiać sobie choćby drobne, ale codzienne przyjemności.

Oczywiście możliwości jest znacznie więcej. Dlatego sam powinieneś odpowiedzieć na pytanie: Co oznacza ten nawrót i jaką zawiera informację? Innym ważnym elementem jest odpowiedź na pytania: Co się działo w okresie poprzedzającym wznowę? Co robiłeś? Czym się zajmowałeś? Dobrze jest porozmawiać o tym z bliskimi, oni może widzieli to, czego sam nie zauważyłeś.

Odnalezienie znaczenia nawrotu prowadzi często do bardzo ważnych odkryć pozytywnie wpływających na proces zdrowienia. Może to być okres pewnych przewartościowań i nowego ukierunkowania działań na drodze ku zdrowiu.

Leave a Reply