postheadericon Nie zmuszaj się

Ważne jest przy tym, aby się do niczego nie zmuszać. Nie można zmusić się do rozluźnienia, niczego więc nie osiągniesz na siłę. Bądź spokojny – relaks jest stanem naturalnym i dlatego szybko się go nauczysz.

Być może nie odczujesz nic szczególnego. Nie przejmuj się tym może to znaczyć, że bywałeś już w tym stanie. Chodzi o to, by osiągnąć stan umysłu podobny do tego, w jakim się znajdujesz tuż przed zaśnięciem lub zaraz po przebudzeniu (przed otwarciem oczu). Wkrótce zauważysz, jak za pomocą tej metody szybko i skutecznie możesz wypocząć i zregenerować siły. Z każdym kolejnym ćwiczeniem będziesz mógł coraz łatwiej osiągać ten stan. Z czasem wystarczy tylko jeden głębszy oddech.

Początkowo lepiej jest uczyć się odprężenia w cichym i spokojnym pomieszczeniu, jednak przez ćwiczenia dojdziesz do takiej wprawy, że ten stan umysłu będziesz mógł osiągnąć w każdej sytuacji, nawet w czasie zabiegów diagnostycznych lub terapeutycznych albo w zatłoczonym autobusie.

W stanie odprężenia szczególnie korzystne jest wypowiadanie pozytywnych myśli i formułek, jesteśmy w nim bowiem wyjątkowo podatni na autosugestię. Umysł i ciało są całkowicie spokojne i ten spokój przenosi się na całą naszą istotę.

Leave a Reply